V tomto článku si řekneme něco o tom jak je důležité brát komplex vitaminů, speciálně kyselinu listovou, B12, B6 a proč k těmto vitaminům brát vitamin C v dávkách kolem 10g/den. Dále se dozvíte pár slov o rafinovaném cukru a zhlédnete zajímavé video.

Pro snížení homocysteinu a prevenci civilizačních chorob je důležité pravidelné užívání komplexu vitaminů zejména – kyseliny listové, B 12 a B 6, kombinované s užíváním  kvalitní Aloe Vera, která působí v organismu jako stavební kameny – enzymy. Tyto enzymy   regenerují části organismu , které byly dlouhodobě ve vitaminovém deficitu – organismus byl trvale překyselený a homocystein již způsobil škody v organismu. Změny, které v organismu již vyvolalo působení homocysteinu je možné napravit užíváním komplexu vitaminů   s pravidelným užíváním Aloe Vera, která působí s vitaminy synergicky a posiluje detoxikační působení vitaminů.

Dalším ze skupiny důležitých vitaminů, který se mj. podílí na snižování homocysteinu je vitamin C. Při onemocnění civilizačních chorob je důležité, aby organismus měl zvýšený přísun vitaminu C (MUDr. Erben udává, že by to mělo být více jak 7,5 g/den). Když budeme podobnou dávku pravidelně podávat v prevenci začne metabolismus organismu regenerovat a pocítíme nový přísun energie.

Vyzkoušel jsem užívání vitaminu C spolu s komplexem vitaminů na snižování homocysteinu a měl jsem pocit, že je to přesně to, co mé tělo potřebuje.

Vitamin C jsem užíval ve formě prášku 10-15 g/den – kdy prášek tvoří ze 2/3 vitamin C a z 1/3 sušené ovoce. Na výběr ze sušeného ovoce jsou tři možnosti – 1.) brusinka a lesní směs , 2.) brusinka a černý rybíz, 3.) jablko se skořicí – všechny tři formy je možné mít s cukrem nebo bez cukru. Já jsem zvolil formu bez cukru – tento prášek má kyselou příchut´ a je možné čajovou lžičku přidat do čaje, kávy, vody – rozmíchat a vypít – když to takto uděláte 3 x denně tak splníte dávku vitaminu C – 10 – 12g/den a imunita a tělesné funkce začínají pracovat z dosavadních 30% na 90%.

Balení vitaminu C se dodává ve 250 g a 500g balení – na snímku níže je balení 250g. Balení 250 g mohou být s cukrem nebo bez cukru a vystačí přibližně na měsíc. Bez cukru 250 g stojí 330 Kč s cukrem 250g stojí 300Kč.

UPR_DSC09087Pokud budete mít zájem o další informace nebo by jste si balení vitaminu C chtěli zakoupit je možné zde :

Ing. Petr Buráň

info@zivezdravi.cz

mobil: 604 149 119

Smetanova 8, Brno

 

Cukr – slast nebo pomalý zabiják ?

 

Já když mě „honí mlsná“ tak si vezmu lžíci domácího medu ( ne kupovaného v hypermarketu). Doslazení organismu je možné také přirozeným zdrojem cukru v ovoci a zelenině – např .stévií, sladká paprika, mrkev. Rizikovým v naší stravě je ovšem rafinovaný cukr, který se objevuje téměř ve všech průmyslově zpracovávaných potravinách . Při užívání nadměrného množství rafinovaného cukru se tělo stává unaveným a apatickým. V naší republice není možné se dozvědět relevantní informace na téma rafinovaného cukru.

Dokumentaristka Andrea Culková zpracovala velmi poučný dokumentární film o cukru „Cukr- blog“  na který jsem měl zde odkaz na Youtube.cz, ale tento dokumentární film, byl z důvodu autorských práv odstraněn z Youtube.cz

Jako náhradu uvádím odkaz na pořad Sama doma, České televize, kde jsou ukázky z tohoto dokumentárního filmu a rozhovor s režisérkou dokumentu Andreou Culkovou:

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/215562220600044/obsah/390324-film-cukr-blok-aneta-culkova-anketa

 

Kategorie: Nezařazené

1 komentář

Timo · 15.2.2017 v 16:18

Cukr je hrozný svinstvo a co je horší, že většina lidí to ani neví, anebo ani nechce. Pak to ládují do svých dětí a tím jim dávají do života predispozice k různým nemocím – cukrovka, střevní záněty (Crohnova nemoc a Ulcerozní kolitida) a obezita. Obezita zase vede k problémům se srdcem a celkově se jedná o začarovaný kruh.

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *