Zde najdete zkušenosti a doufám, že i praktickou inspiraci, jak můžete prospět svému zdraví.

Chcete-li se podělit o své zkušenosti, napište nám mail nebo využijte kontaktního formuláře.


Velmi mě zaujala na internetu přednáška MUDr. Erbena o biochemickém zdraví a snižování homocysteinu s následujícím možným zlepšením zdravotního stavu. A protože i mě trápily některé zdravotní problémy, rozhodla jsem se tuto možnost vyzkoušet a využít ke zlepšení svého zdravotního stavu. Kontaktovala jsem v Brně pana ing. Buráně, který s MUDr. Erbenem spolupracuje a je jeho pověřeným zástupcem v Brně. Nechala jsem si v laboratoři v Brně odebrat krev a změřit koncentraci homocysteinu. Na odběru jsem byla v prosinci 2013 a měla jsem hladinu homocysteinu 11,4 umol/1.

Na konzultaci mi pan ing.Buráň předal vyhodnocení od MUDr. Erbena, kde byly indikovány vitaminy, zejména kyselina listová, vitamin B6 a B12, v koncentraci odpovídající mé hladině homocysteinu. Začala jsem je důsledně užívat od 17.12. 2013. Potravinové doplňky jsem neužívala.

Po třech měsících, v dubnu 2014 jsem byla na přeměření hladiny koncentrace homocysteinu a moje hladina homocystinu klesla na 7,7 umol/l.

Pozitivní změny zdravotního stavu, které jsem u sebe vypozorovala:

  • subjektivně ustoupil syndrom karpálního tunelu – necítím bolest při pohybu ruky a prstů
  • vymizela krvácívost dásní
  • lépe se mi dýchá – mohu se zhluboka nadechnout a nezadýchávám se tolik
  • lépe se pohybuji celkově se cítím lépe

Tímto bych chtěla poděkovat MUDr. Erbenovi a všem jeho spolupracovníkům za to, že umožňují široké veřejnosti vyzkoušet si léčbu snižováním homocysteinu v praxi a tím si přinejmenším zlepšit svůj zdravotní stav. Myslím si, že je to jedna z fungujících cest ke zdraví, založená na vědeckém podkladě. Já budu pokračovat ve snižování a následném udržování si nízké hladiny homocysteinu.
S pozdravem a díky

L.K., Brno

 


V únoru 2013 jsem prodělal silnou chřipku s následnou oboustrannou plicní embolií. Krátce potom jsem zhlédl na internetu video, kde MUDr. Karel Erben hovořil o homocysteinu i o  tom, co jeho vysoká koncentrace v krvi způsobuje.

Velmi mě to zaujalo a tak jsem ke konci roku 2013 na doporučení ing. Buráně absolvoval laboratorní vyšetření zjištění koncentrace homocysteinu z odběru krve – byl jsem v šoku měl jsem hodnotu 17,3 umol/L – přičemž optimální hodnota je asi 3x nižší ! Vysokou koncentrací homocysteinu se mi vysvětlily mé časté a silné chřipky i plicní embolie.

Začal jsem na základě doporučení užívat dávky vitaminů a také kvalitní a certifikovaný zahraniční potravinový doplněk Aloe Vera. Zpočátku jsem měl pochyby a nedůvěru k indikované terapii a nevěřil, že by to mohlo pomoci.

Přibližně za tři a půl měsíce jsem se přesvědčil na kontrolním měření, že tato terapie funguje – měl jsem hodnotu homocysteinu 8,2 umol/L !!!

Už v průběhu terapie jsem cítil, že se mi koncentrace homocysteinu snižuje a že to bude dobré – nezadýchával jsem se tolik a cítil jsem postupně růst vitality, ale nevěřil jsem, že snížení homocysteinu bude o tolik – o více jak 50 % !

Od té doby pravidelně užívám doporučené vitaminy ( nyní už v menší míře) i Aloe Veru a další potravinové doplňky na úpravu pH vnitřního prostředí organismu.

Nyní vím, že se už nemusím ničeho bát, cítím se v lepší kondici a jsem zcela zdráv.

Chtěl bych tímto poděkovat MUDr. Erbenovi a také jeho spolupracovníkovi ing. Buráňovi za jejich osvětu o rozšiřování terapie pomocí snižování homocysteinu a na základě vlastní zkušenosti doporučuji i ostatním.

V Brně dne  28.05. 2014                                                          T.P., Brno – Královo Pole